Geschiedenis

De Christelijke Gereformeerde Kerk te Papendrecht werd geïnstitueerd op 30 mei 1912 en ingeschreven onder nr.78 op de lijst van de bij de overheid bekende Christelijke Gereformeerde kerken in Nederland. De kerk van Papendrecht behoort tot de classis Dordrecht. Na de instituering werden de zondagse diensten begonnen ten huize van br. Versloot.

Op 10  december 1913 werd de nieuwe kerk geopend.,het z.g.n. groene kerkje aan het Westeind .

De eerste kerkenraad vergadering werd in februari 1914 in de consistorie van het groene kerkje gehouden.

In juli 1915 werd kandidaat Riekel met algemene stemmen beroepen . Hij bedankte voor dit beroep.

Daarna zijn nog 4 beroepen uitgebracht, waar ook voor bedankt werd.
Het vijfde beroep werd  uitgebracht op kandidaat P. Zwier die het beroep aannam.

Op de ledenvergadering van 10 mei 1961 werd besloten tot nieuwbouw van een kerk met 400 a 500 zitplaatsen.
In januari 1965 werd de eerste paal door br.G.Korteweg geslagen voor de nieuwe kerk.

Op 29 mei 1965 werd door  br. Punt en Alice Bij de Vaate
de eerste steen gelegd.

 Begin 1966 werd de nieuwe Elimkerk in gebruik genomen.


 

Zaterdag 1 juli 1967 werd  het  Verschuren orgel in gebruik genomen.
 





De predikanten die onze gemeente hebben voor gegaan van de oprichting tot heden:

    

            Ds. P.Zwier

            intrede : 29-10-1922          herkomst : kandidaat

           afscheid:  03-02-1929         vervolg : Alphen aan den Rijn 

  

        Ds. I. van der Knijff     

         intrede : 17-08-1941         herkomst : De Krim

         afscheid : 18-01-1948       vervolg : Rozenburg



        Ds. J. de Waal

        intrede : 19-10-1950        herkomst : kandidaat

        afscheid : 19-10-1952      vervolg : Bunschoten  



      Ds. G.J. Buijs

       intrede : 11-11-1953       herkomst : kandidaat

       afscheid : 07-03-1961     vervolg : Murmerwoude



       Ds. M. van der Klis

       intrede : 26-02-1964         herkomst : Zierikzee

       overleden : 19-07-1965

 

       Ds. P. van Zonneveld

       intrede : 28-09-1966        herkomst : Bennekom

       afscheid : 09-11-1969      vervolg : Leerdam





        Ds. A.J. Otter

        intrede : 22-06-1971      herkomst : Dokkum

        afscheid : 20-03-1979    vervolg : IJmuiden-Beverwijk 


        Ds. C.A. den Hertog     

        intrede: 11-09-1981         herkomst : Vlissingen

        afscheid : 02-1988           vervolg : Apeldoorn

 

      

      Ds. H. van der Steege

      intrede : 30-09-1988         herkomst : kandidaat

      afscheid : 05-1996             vervolg : Delft


       

         Ds. S.B. van der Meulen

         intrede : 14-03-1998         herkomst : Nieuw-Amsterdam

         afscheid : 17-12-2002       vervolg : gevangenispredikant


        Ds.  N. Ribbers

       intrede : 02-11-2003          herkomst : Gorinchem

       afscheid : 01-07-2012        vervroegd emeritaat



        Ds.  S. Otten

       intrede : 22-01-2015          herkomst : Assen

       





                                                                                                                                                                                      


 Voor meer informatie over het ontstaan van de Christelijke Gereformeerde Kerken (klik op deze regel)